Altay: Kendi aşımızı ve çalışanlarımızın aşılarını tamamlayalım

Altay: Kendi aşımızı ve çalışanlarımızın aşılarını tamamlayalım

Pandemi sürecinde esnafın mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili çözümler ürettiklerini belirten Altay, “Esnaf olarak yapmamız gereken önce kendi aşımızı sonra çalışanların aşılarını tamamlamak” dedi

Altay: Kendi aşımızı ve çalışanlarımızın aşılarını tamamlayalım
2021-09-13 19:17:34
İzlenme : 275

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Ahilik Haftası dolayısıyla birliğe bağlı oda başkanlarıyla birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayı ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ziyarette Kuzey Irak bölgesinde devam eden Pençe-Şimşek Operasyonunda teröristlerin saldırısında şehit düşen Konyalı Sözleşmeli Er Ömer Faruk Erdeme Allahtan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Sabah besmeleyle dükkanını açan esnafın, kendi ailesinin ve yanında çalıştırdığı kişinin ailesinin gelirini alın teriyle sağlamak için namusuyla, şerefiyle çalıştığını ifade eden Altay, Ama pandemi döneminde şunu gördük ki, bazı kısıtlamalardan dolayı esnafımız iş yerini açamaz hale geldi. İşlerini yürütemez hale geldi. Hem kendisinin hem yanında çalışanların mağduriyetiyle ilgili ciddi bir sorun oluştu. Ama elhamdülillah hem hükümetimizin destekleri, hem de Konyada, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, Esnaf Odaları Birliği Başkanımızla koordineli bir şekilde, sizlerin önerileriyle birçok çözüm ürettik. Bu sürede esnafımızın zorluklarının bir kısmının aşılmasıyla ilgili maddi-manevi desteklerde bulunduk. Bunu da Konyalıların bize verdiği güçle yapıyoruz. Hem siyasi hem ekonomik güçle bunu yerine getirdik. İnşallah o dönem geride kaldı. Her ne kadar vakalar hala yüksek olsa da aşılanmayla ilgili ciddi bir farkındalık oluştu. Esnaf olarak yapmamız gereken de önce kendi aşımızı sonra çalışanların aşılarını tamamlamak. Çünkü tekrar kapanmaya hiçbirimizin tahammülü kalmadı. İnşallah aşıyla ilgili farkındalık arttıkça bu sıkıntıdan bir an önce kurtuluruz. Ahilik Haftamız kutlu olsun diye konuştu.

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak da ahiliğe verdiği değerden dolayı Altaya teşekkür ederek, Farklı bir süreci hep beraber yaşadık. Özellikle pandemi ile mücadele esnaf ve sanatkarımız açısından farklı bir döngüyü beraberinde getirdi. Lakin Konya birlikteliğini, Konya hoşgörüsünü hep beraber sergilemiş olduk. Zat-ı alinizin de bu anlamda esnaf ve sanatkarlarımıza ve odalarımıza yapmış olduğu katkı çok değerli. Göstermiş olduğunuz maddi ve manevi destekler esnaf ve sanatkarımızın ayakta kalmasına vesile oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de sizlerle birlikte Konya birlikteliğini göstermiş oluruz ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95438

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik