AKP İLÇE BAŞKANI DURSUN SÖZCÜ’YE BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADIM

AKP İLÇE BAŞKANI DURSUN SÖZCÜ'YE BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADIM

AKP İLÇE BAŞKANI ZÜBEYİR DURSUN YAPTIĞI AÇIKLAMADA SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEKİ PAYLAŞIMINI ALIP HABERLEŞTİREN SÖZCÜ GAZETESİNE AÇIKLAMA YAPMADIM HABER İLE İLGİLİ HUKUKU SÜRECİ BAŞLATTIM DEDİ

AKP İLÇE BAŞKANI DURSUN SÖZCÜ’YE BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADIM
2020-05-15 15:55:43
İzlenme : 853

Zübeyir Dursun: Taşevler Konusunda Hassasız ama
AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, iki gündür gündemde olan taşevler konusuyla ilgili açıklama yaptı.
AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, iki gündür gündemde olan taşevler konusuyla ilgili açıklama yaptı.

Ereğli Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, dünden bu yana gündemde olan taşevler konusundan sonra konuşan yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçunun açıklamalarına cevap verdi.

Kamuoyuna seslenen Başkan Dursun, açıklamasında;

Değerli Hemşerilerim;

Geçtiğimiz gün Ereğli Belediyesinin Olağan Meclis toplantısında gündeme gelen Taş evler Projesinin 50 milyon TLlik kredi kullanımı teklifinin ret edilmesi sadece Ereğli değil ulusal basında da gündeme getirildi.

Ereğlimizin Sayın Belediye Başkanı şahsım tarafından yapıldığı iddia edilen bu açıklamayı ciddiye alıp bir açıklamada bulundu.

HERHANGİ BİR GAZETEYE AÇIKLAMA YAPMADIM

Öncelikle sayın hemşerilerim ben bu açıklamanın yapıldığı gazeteye ve haberi yapan şahsa böyle bir açıklamada bulunmadım. Gerçeği yansıtmayan ve yalan olan bu haberle ilgili de hukuki süreci de başlatmış bulunmaktayım.

ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIM

Mecliste alınan karar sonrası Sayın Belediye Başkanının yaptığı açıklamayı da üzüntüyle karşıladım. Bilinmesini isterim ki, Ereğli ve ülkeye hizmet etmek bizim ilk önceliğimizdir. Bu konuda partimizin, iktidarımızın 2002 yılından beri şehrimize kazandırdığı hizmetler ortadadır.

Bu hizmetleri tek tek saymayacağım. Ancak bazılarını açıklamak istiyorum. Sayın Başkanın açıklamasında ifade ettiği konulardan birisi olan Dr. Devlet Bahçeli Meydanının bugünkü görüntüsüne kavuşmasını kendisine mal ediyor. Evet, o istenmeyen görüntü kendisinin döneminde yıkıldı. Fakat o binanın yıkılması için gerekli olan mali kaynağı sağlayanın AK Parti İktidarı olduğunu kendisi açıklamıyor.

Sayın başkan bağımsız iken Belediye Meclisinden istediği desteğe Ereğli adına ‘EVET dedik. O dönemde Akhüyük ve asfalt desteği için 29 milyon TLlik destek verdik. Akhüyük projesinin şu anda hangi safhaya geldiğini açıkça merak ediyorum.

DESTEK VERDİK VERMEYE DE DEVAM ETTİK

MHPye geçtikten sonra da destek vermeye devam ettik. Son yapılan Meclis Toplantısında 16.5 milyon TLlik asfalt, 6.5 milyon TL Akhüyük, 8 milyon TL diğer harcamalara evet diyerek iyi niyetimizi ortaya koyduk. Öte yandan Sayın Oprukçunun Taş evler için talep ettiği 49 milyon 700 bin TLlik kredi talebini ise ret ettik. Bunun sebebi ise projenin bloklar halinde olması, yapımın devam ettikçe peyder pey yetki verilmesi kanaatinde olmamızdır.

Konya Büyükşehir Belediyesinin hayata geçireceği projeyi ısrarla isteyen ve ‘Ben Yapacağım mantığını güderek Ereğli Belediyesini borç yükü altına itmesine de anlam veremiyorum.

TAŞEVLER KONUSUNDA HASSASIZ

Taş evler konusunda biz her dönem hassasiyetimizi ortaya koyduk. Bu konuda bilinmesini isteriz ki, Taş evlerin mevcut haliyle kalmasını asla ve asla istemiyoruz. Buranın restore edilerek Ereğlinin sosyal hayatına renk katacak bir şekle getirilmesini arzu ediyoruz. Biz sadece mali konuda Ereğlinin geleceğine ambargo vurulmasını istemiyoruz.

Bu konuda Sayın başkanın dışında yapılan bir açıklamaya da dikkat çekmek istiyorum. Taş evlerin sit alanı ilan edilerek rant elde edildiği noktasında yapılan açıklamada partimiz hedef gösterilerek zan altında bırakılmak istenmiştir. Biz hizmet partisi olarak Ereğlinin sorunlarına köklü neşter vuran bir parti olduk. Uzun yıllar apartman altında hizmet veren Adliye Binasını şehrin girişine, gösterişli ve modern bir yapıda inşa ettik. Hiç kimse de rant elde etmedi. Kazanan Ereğlimiz oldu.

Son olarak değerli hemşerilerimizin bilmesini isterim ki, Ereğliye bugüne kadar yaptığımız hizmetleri bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Şu anda en önemli proje Ereğlimizin geleceği olan tarımsal sulamanın hayata geçirilmesi projesidir. Sağ ve Sol Sahil sulama sistemlerinin modernize edilerek gerek çiftçilerimizin üretim kapasitesi, gerek suyun aktif kullanımı gerekse ürün deseni ve kalitesinin artırılmasında başrol üstenecek diyeceğimiz bu projeler Ereğlimize 1 milyar TLnin üzerinde bir maliyetle hayata geçecek. Biz dün olduğu gibi bugün ve yarında Ereğlimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

İFADELER HOŞ OLMADI

Belediye Meclisinde tartışma konusu olan Taş evler için Sayın Belediye Başkanının yaptığı açıklamalarda şahsıma ve kendisi gibi seçilmiş olan Meclis Üyelerine hoş olmayan ifadeler kullanmıştır. Sayın başkandan özür bekliyor, gerçekçi, planlanmış, mali yapısı ile Ereğli menfaatlerine uygun bütün projelere destek vereceğimizi belirtmek istiyorum.

Sayın Başkandan ve sorumluluk taşıyan kişilerden tek ricamız Cumhur İttifakına zarar verecek söylemlerden kaçınmalarıdır ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 87121

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik