AK Parti Konya İl Başkanı Angı’dan 18. yıl açıklaması

AK Parti Konya İl Başkanı Angı’dan 18. yıl açıklaması

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 3 Kasım seçimlerinin 18. yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

AK Parti Konya İl Başkanı Angı’dan 18. yıl açıklaması
2020-11-02 20:04:07

Angı, açıklamasında 3 Kasım 2002 seçimlerinin Türk siyaset hayatında önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

Sadece AK Parti için değil, Türkiye için de 2002 seçimlerinin, yeniden başlangıcın tarihi olduğunu vurgulayan Angı, 3 Kasım 2002de ortaya çıkan sonuçla aziz milletimiz siyasi iktidarsızlığa, ekonomik buhrana ve kötü gidişe dur demiştir. Milletimiz geride bıraktığımız 18 yılda her zaman arkamızda durdu ve bizi iktidara taşıdı. Konya da her seçimde AK Partiye en büyük desteği veren illerin başında geldi. İlk seçimlerde Türkiyede en yüksek oy oranı ile verilen destek, devam eden yıllarda daha da arttı. Son olarak Konya, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Büyükşehirler içinde AK Partiye en yüksek oy oranı ile desteğini devam ettirmektedir. değerlendirmesinde bulundu.

Her alanda yapılan yatırımlarla Türkiyenin, geleceğe daha umutla ve güvenle bakabilmesinin sağlandığını ifade eden Angı, şunları kaydetti:

2002 yılından bu yana ülkemiz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde adeta şaha kalkmış, önceki dönemlerde hayal bile edilemeyen dev projeler bir bir hayata geçmiştir. Uluslararası arenada kendine biçilen rolü reddeden Türkiye, bölgesi için önemli bir güç haline gelmiştir. Savunma sanayisini millileştiren, mavi vatan kabul edilen Karadeniz ve Akdenizde enerji kaynaklarını arayan ve ‘Dünya 5ten büyüktür diyebilen Türkiye, artık dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkedir. 3 Kasım 2002 seçimleri ile iktidara gelişimizin 18. yılında daha büyük hedeflere yelken açtık. Geçip giden 18 yıl heyecanımızı azaltmadı. Aksine, ilk günkü ruhla, coşkuyla, azim ve kararlılıkla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inandığımız yolda 2023 hedeflerine yürümeye devam ediyoruz. Bunu yaşatan aziz milletimize ve kıymetli hemşehrilerimize şükranlarımızı arz ederiz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27270

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖĞRETİCİ: TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ CANLI OLARAK YAYINLANMALIDIR
ÖĞRETİCİ: TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ CANLI OLARAK YAYINLANMALIDIR
TERASTA CAZ AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR
TERASTA CAZ AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR